Warme Tips voor aquarel inspiratie! VIDEO

aquarel inspiratieDe zomerse hitte doet me denken aan een warm aquarel inspiratie tochtje in het verleden. Een inspiratie reisje naar de zon. Bij zon denken veel mensen, misschien ook wel aquarellisten, aan ontspanning in plaats van inspanning. Het grappige is dat juist aquarel voor de een ontspanning en voor de ander inspanning is.


Wat ik zeker weet, is dat de zomer een geweldige tijd is om buiten met aquarel bezig te zijn. Misschien niet op het heetst van de dag, maar zeker tijdens die heerlijke ochtenden en avonden. Ik was op een plek waar de lokale bevolking mij adviseerde om tussen 11 en 19 uur zoveel mogelijk binnen te blijven: de woestijn. Maar ook daar vind je inspiratie en kun je heerlijk aquarelleren. Kijk maar naar de video!

Mijn tentje staat eenzaam tussen metershoge cactussen. ’s Winters als de temperatuur juist heel aangenaam is, is het hier druk, maar nu hartje zomer zien we in geen velden of wegen buren. Het is dat er heel af en toe een auto voorbij rijdt dat we weten dat er nog een of twee andere kampeerders zijn. Helemaal alleen zijn we trouwens niet,  je moet hier oppassen voor schorpioenen en de slangen en ’s nachts horen we regelmatig gehuil van prairiehonden.

aquarel inspiratie

Overdag, wanneer de zon hoog aan de hemel staat, is het rond de veertig graden. ’s Nachts koelt het af tot 4 of 5 graden. Het duurt even voor je lichaam daaraan went. Het betekent ook ’s ochtends om zes uur opstaan en om na een ontbijt in de benen te gaan wandelen en schetsen. De woestijn is in het ochtendlicht heel inspirerend en lang niet zo kaal als je misschien zou denken.

Terug naar waar dit blog over gaat: aquarel inspiratie. Zoals je ziet vind je overal inspiratie, als je maar de wil en misschien de moed hebt om er op uit te gaan. Aquarelleren hoeft geen hobby te zijn die je alleen binnen doet. En je hoeft ook niet naar de woestijn, ook in je eigen tuin, dorp, omgeving barst het van de inspirerende onderwerpen.

Bekijk de video

Tips voor aquarel inspiratie:

    • Niet teveel over nadenken, gewoon doen en het ervaren.
    • Ja, maar ik heb het zo druk! Gun jezelf de tijd om iets voor jezelf te doen.
    • Ga op een tijdstip dat het niet te druk is, of juist wel als je dat een prettiger gevoel geeft (bv in het bos).
    • Als je vroeg in de ochtend gaat, zie je meer vogels en dieren.
    • Laat je verrassen en ga eens op een ander tijdstip of naar een andere plek.
    • Blijf niet staan of zitten wachten tot de inspiratie komt. Kijk naar wat je voor, opzij en achter je ziet en begin gewoon. De inspiratie volgt vanzelf als je bezig bent.
    • Of zoom in op de omgeving door een tak, bloem, paddenstoel, hek, deur… van dichterbij te bekijken (dat kan ook met een verrekijker).
    • Je kunt ook aan een ander vragen wat die op die plek inspirerend vindt en daarmee aan de slag gaan.
    • Het hoeft geen uren te duren, in een uurtje kun je al veel.
    • Je hoeft geen uitgebreide schetsen te maken of een aquarel helemaal af te maken. Maak bijvoorbeeld proefjes en werk ze thuis verder uit tot aquarel.
    • Als je schetsen of proefjes maakt, hoef je ook niet veel mee te slepen. Weer een reden minder die je misschien tegenhoudt.
    • Neem een tasje of zoals ik een klein rugzakje mee, met daarin ook wat te drinken, en een snack. Of neem, zoals ik vaak zomers doe, je ontbijt mee en nuttig het ter plekke. In  de tussentijd kun je je omgeving alvast goed bekijken.
    • Neem je proefjes mee naar huis en ga daar verder aan de lag. Of… plan wat tijd om er thuis mee aan de slag te gaan. Je wilt immer nagenieten van je uitstapje en voorkomen dat de huishoudelijke taken, (klein)kinderen en andere belangrijke en minder belangrijke zaken JOUW agenda volkomen bepalen.

Oké, ik hoop dat ik straks vaker collega aquarellisten tegenkom als ik er buiten op uit trek. En je weet het, hier in Nederland hebben we een groot voordeel ten opzichte van de woestijn. De temperatuur ligt vast lager dan 40 graden en weinig kans om schorpioenen  en slangen tegen te komen. Dus wat houd je nog tegen!

aquarel inspiratieGa jij weleens naar buiten voor een aquarel inspiratie tripje? Zo ja waar ga je heen? Zo nee, wat houd je tegen? Laat het mij en de andere lezers weten, daar kunnen we allemaal van leren.

Schrijf je reactie hieronder.
Klein, groot, elke reactie is welkom.

Aquarelgroet, Margo van Vegchel – Aquarel Academie

PS De  locatie: Organ Pipe Cactus National Monument  – Arizona – Amerika. De cactussen die je ziet zijn saguaro cactussen, die kunnen wel 15 meter hoog worden.

PS Ik krijg regelmatig mail dat sommige woorden die ik mijn blog los van elkaar schrijf, aan elkaar horen. Dat doe ik bewust voor de zoekmachine van Google, zodat de verhalen makkelijker gevonden worden door geïnteresseerden. Die zoeken in Google bijvoorbeeld niet op ‘aquarelinspiratietochtje’, maar wel naar de woorden ‘aquarel’ en ‘inspiratie’.

3 thoughts on “Warme Tips voor aquarel inspiratie! VIDEO

  1. Ha Margo, Leuke blog! En aquarellen is heerlijk bij deze temperatuur, niet op het heetst maar idd ‘ morgens of ‘ s avonds. je hoeft niet eens te wachten tot de verf droog is, die droogt meteen! En het onderwerp, mee eens, niet te ver zoeken, alles kan interessant zijn. Bijvoorbeeld de kleur treffen van het verdroogde gras van deze zomer.
    Veel schilderplezier!
    Groetjes, Sari

  2. Goedemorgen Margo,
    wat een gezellig blog om te lezen en het inspireert me weer om het aquarelboek te laten maken en er weer op uit te trekken. Waar naar toe? Wij hebben een bos vlakbij en de IJssel. De polder is ook mooi. Heerlijk om buiten bezig te zijn. Niets houdt mij tegen. Ik wens iedereen heel veel aquarelplezier toe en geniet van het buiten zijn.

    Groeten
    Janneke

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image. Drop file here

Ken jij mijn 7 TIPS voordat je begint te aquarelleren? Ontvang GRATIS deze PDF.
V
ul je emailadres  in (klik op de oranje knop) en het wordt je toe gestuurd.